CSONTKOVÁCSOLÁS
Röviden szeretném Önt megismertetni a csontkovácsolással.
A fájdalommal járó tartó és mozgató szervrendszeri betegségek manuálterápiával (kézzel végzett szakszerű fogások, azaz csontkovácsolás) történő gyógyításnak tényleges eredete több ezeréves múltra tekint vissza.Hiszen ismerték őseink is,thai masszázs elemeiben is fellelhető,shiatsuban szintén. Két iskola indult a XIX. Század végén az USA-ban. Elsőként Dr. Still családorvos alapított iskolát oszteopátia(3) néven. Palmer nevezetű fűszerkereskedő kiropraxis néven szintén iskolát alapít. Az iskolák a gerincszerkezet változásával magyarázzák a betegségek létrejöttét. Közös bennük a csigolyák kézzel történő helyreigazítása, megszüntetvén ezzel a gerincszerkezeti eltéréseket. Napjainkban az USA-ban magán és állami főiskolákon történik az oktatás. A végzett hallgatók doktori címet kapnak.
Maga a csontkovácsolás feltehetően egyidős az orvostudománnyal, és simogató masszírozó mozdulatokból származtatható. Kialakulásával kapcsolatos minden magyarázat sejtéseken alapul. Ezzel szemben egyértelmű bizonyítékok tanúsítják hogy bizonyos mozgásszervi betegségek gyógyítására, valamennyi fejlettebb kultúrában már az i.e. 3.-4. évezredben sikerrel alkalmaztak jó néhány leleményes fogást. Az ez utáni időszakban a csontkovácsolás lényegében évszázadokon keresztül változatlan maradt, de idővel minden nép kialakította a maga módszereit.A kezelést az európaiak általában csak kézzel végezték, a keletiek alkalmazták a könyököt, térdet és a talpat is.
Más országokban csontokra történő nyomó-feszítő mozdulatok következtében érik el, hogy egy-egy csont - amelyik valamilyen rendellenesség miatt, külső mechanikai sérülés vagy rossz izomtartás következtében mozdult el a helyéről - a helyére ugrik.Ennek a technikának az alapja az úgynevezett Yumeiho masszázs, ami több masszázs technikán keresztül Japánban alakult ki, aminek a lényegét adó elődje a shiatsu masszázs volt. A Yumeiho technika tehát egy keleti masszázs technika, hazánkban csupán néhány éve ismert, ami egy olyan komplex izület stimuláló, energetikai elemeket is tartalmazó, egész testi gyúrás-masszázs, amelynek célja a test szimmetriájának és harmóniájának a visszaadása és fenntartása. Tehát alkalmazási területe az egész testre vonatkozik, mindig a test harmóniája a leglényegesebb. A gerincoszlop helyreállításával azonban nemcsak a gerinc- vagy porckorongsérv kezelhető. Azzal, hogy a gerincoszlopot helyreállítjuk máj-, vese-, epe-, szívproblémáink oldódhatnak meg egy csapásra. Egyszerűen arról van szó, hogy a gerincoszlopon keresztül minden szervtől információ megy fel az agyba és jön vissza a szervhez.Testünk szegmentálisan osztott/Head-zonák/ Csontkovácsolással, vagy az úgynevezett Yumeiho technikával, valóban szinte hihetetlen gyógyulásokat lehet elérni, mert minden olyan zavar, amit a gerincoszlop elmozdulása váltott ki, egy pillanat alatt elmúlik.
Az idegredszerrel való komplex kapcsolatrendszeren keresztül a gerincoszlop problémái nem csak lokális nyaki, illetve háti, hanem a fejben, karban, lábban jelentkező „kisugárzó” fájdalmakat is okozhatnak. A kiropraktorok ( csontkovácsok ) ezeket a problémákat meghatározott csigolyákban bekövetkezett elváltozásokra,vezetik vissza.
A fájdalom helyett a páciensek zsibbadást, „tűszúrásokat”, szédülést és egyéb különös érzéseket tapasztalhatnak.
A kiropraktika kezelés megkísérli helyreállítani a gerincoszlop és az egyéb ízületek normális helyzetét és funkcióját. Ez tipikusan közvetlenül az ízületeken, illetve az izmokon végzett speciális, szigorúan kontrollált, a kiropraktor által a kezeivel végrehajtott beavatkozást jelenti. Amennyiben a kezelés sikeres, mind a lokális, mind a távolabbi területeken fennálló –kisugárzó- fájdalmak csökkennek vagy megszűnnek, feloldódnak az izomgörcsök és megszűnnek az idegrendszeri irritációk, mely jó hatással van a szervezet számos területére.
Legfőbb javallatok: a módszer szinte minden területen hatékonyan alkalmazható, többek között mozgásszervi- és belső szervi betegségek, ízületi fájdalmak, sérülések, ficamok, zsibbadások esetében.
A csontkovácsolás ellenjavallatai: a gerinc daganatos betegsége, nyaki borda, nagyfokú csontritkulás, a nyaki erek meszesedése, kiszakadt porckorong sérv, nyitott hátgerinc, csigolya becsúszás, csigolya ívszakadás, heveny gyulladásos állapot, fejlődési rendellenesség, friss gerincsérülés, a műtétek utáni 6–8 hetes időszak.
Nyaki és Háti trakciót csak végzett szakorvos végezhet!
Forrás: könyvek, internet, tanfolyami anyagok
Természetgyógyászat,gyógyítás,tanfolyam,oktatás,képzés,Kecskemét,Szeged,Kiskunmajsa,Dél-Magyarország,masszázsoktatás,természetgyógyász iskola,eü modul,tgy modul,amm,reflexológia,csontkovácsolás,thai,shiatsu,,csikung,qigong,hangterápia tibeti zengőtálakkal,babamasszázs,energiagyógyászat.thai masszázs oktatás,shiatsu masszázs oktatás,thai baba masszázs oktatás,masszőr képzés,dél-alföldön,természetgyógyász képzés ,reflexológus képzés,alternatív mozgás-masszázs terapeuta képzés, természetgyógyász tábor,kineziológiai tábor,kinezilógiai képzés,prana,prana nadi,reiki,aktív szellemgyógyászat,méregtelenítés,tértisztítás,elsavasodás,homeopátia,gyógynövények,
jóga,intimtorna,taichi,harmónia,szeretet,angyalok,arkangyalok,önmegvalósítás,öngyógyítás